teisipäev, 28. oktoober 2008

23 päeva väljasõiduni

Lõpuks ometi on aeg kiiremini hakanud liikuma. Lennukile minekuni on jäänud veel vaid 23 päeva, sellest ainult 11 päeva on vaja veel kontoris tööl käia. Võite kolm korda arvata, kui suur motivatsioon on praegu igal hommikul end siia laua taha vedada. Õige vastus on null :)
Ettevamistused on siiani sujunud väga edukalt - auto on tänu Rixile maha müüdud ja eile andsime korteri võtmed üürnikele üle. Pühapäeval sai oma kodus veel viimane saun tehtud ja nautisime kahekesi oma ilusas kodus olemist. Oli ikka kurb küll kodust välja astuda, kõigest pool aastat saime seda luksust nautida. Aga mis seal ikka, ees ootavad surfirannad ja suure tõenäosusega väga elamuste rikas ja ootamatu elu. Rutiin jääb ilmselt pikaks ajaks kaugeks unistuseks :)
Kolisime esmaspäeval viimasteks päevadeks koos kassiga Mustamäele vanaema-vanaisa juurde. Suur tänu neile peavarju pakkumise eest! Küll on hea, et on koht, kuhu minna. Aga üldiselt saame juba varakult hakata harjuma kottide otsas ja võõras voodis magamisega :) Väike treeninglaager kulub marjaks ära.
Kõige suurem mure ja ühtlasi viimane mure on seljakoti pakkimine. See saab küll kole olema. Marko on sellega harjunud, tema käib alati reisidel suure seljakotiga, aga mina olen siiani ratastega kohvriga reisinud. Enamasti oleme reisinud ikka nii 2-3 nädalat ja juba sellistele reisidele olen kohutavalt palju asju kaasa pakkinud. Nüüd tuleb üheks aastaks vajalik kraam kõik ühte suurde seljakotti ära mahutada. Vääga kriitiliselt tuleb kaasa võetavad asjad läbi vaadata ja suuta välja mõelda, mida reaalselt ja kui palju vaja läheb. Loomulikult ei lähe me kuskile pärapõrgusse, kust midagi osta ei saa. Seega tuleb asja mõistusega võtta ja igaks juhuks pole tarvis asju kaasa tassida. Kui millestki puudu tuleb, eks siis saab kohapealt juurde osta.
Praeguses "kodus" ei ole internetti, seega saab õhtuti lõpuks ometi raamatute lugemisele keskenduda. Tellisime Apollost hirmus paksu Rough Guides'i Austraalia raamatu, mis vajab läbi töötamist. Lisaks veel Dubai raamat, sest enne Austraaliasse jõudmist põikame 5 päevaks sellesse kuulsasse kõrbelinna ka.
Hetkel on siis Melbourne's esimeseks neljaks ööks öömaja broneeritud ja teada on, et järgmine öömaja on kinni pandud jõulude ja aastavahetuse ajaks Sydneysse. Aga mida vahepeal teha, seda veel ei tea. Kui raamtu lugemiseni jõuab, siis hakkab ehk rohkem ideid tekkima.
Reisi ajal hakkeme loodetavasti blogis tihedamini kirjutama, praegu on kogu mahv ettevalmistustele läinud. Nüüd oleks viisakas vist natukene ikka tööd ka teha :)

Kommentaare ei ole: